6.  Pěstební  technologie

 

List pěstební technologie si nakopírujte podle počtu honů, nebo dělených honů. Tzn. pro každou plodinu na každém honu bude jedna karta pěstební technologie. Je možné pokud budou všechna pěstební opatření (intenzita hnojení, chemická ochrana, termíny prací, atd.) u několika plodin stejná, použít pro tyto plodiny jeden list.

Kartu označte číslem (a případně i názvem plodiny), které odpovídá číslu honu v tabulce  v části - 3. Návrh struktury rostlinné výroby - tabulka Návrh  osevního  postupu. Např. 6-1, 6-2, 6-3, atd. U dělených honů 6-1a, 6-1b, 6-2a, 6-2b, atd.

Do tabulky se zapisují jednotlivé pěstební opatření tzn. jeden řádek odpovídá jednomu vjezdu na pozemek. Pro každé opatření (zásah) se použije jeden řádek. Slučovat více operací do jednoho řádku, lze jen u takových opatření, kde to v praxi lze provést. Např. sloučit aplikaci P (superfosfát) a K (kamex) hnojiv smícháním těchto hnojiv není možné z důvodu rozdílných fyzikálních vlastností obou hnojiv.

U víceletých plodin se do jedné tabulky zapisuje více let po sobě jdoucích.

Pří zakládání plodin podsevem se použije nová karta pro podsevovou plodinu od sklizně krycí plodiny. Do té doby se uvádějí veškeré operace na kartu krycí plodiny. Náklady na obě plodiny se rozpočítají přiměřeným způsobem pro obě plodiny (krycí i podsevovou).