Každá věda se od určité úrovně automaticky stává částí matematiky. (David Hilbert)

Uživatelské nástroje


Sidebar

matlab

MATLAB

Nástroj pro výpočty. Původně zaměřený na matice, ale umí i symbolickou matematiku

  • MATLAB přístup pro MENDELU Následujte uvedený odkaz, poté klikněte na tlačítko "Sign in to get started". Otevře se stránka s jednotným přihlašováním Shibboleth a logem MENDELU. Použijte login a heslo jako do UIS. Tím se ověří Vaše příslušnost k univerzitě. Pokud máte uživatelský účet u Mathworks, budete vyzváni k nalogování. Jinak si můžete účet založit na libovolný mail (ve výzvě se píše o školním mailu, ale mě funguje i gmail.com). Potom můžete stáhnout MATLAB nebo jej používat v cloudu a bez instalace na lokální počítač, viz další odkaz.
  • MATLAB online přístup pro uživatele, kteří již mají účet na MathWorks a chtějí Matlab používat v cloudu bez nutnosti instalace na lokální počítač.
  • MATLAB Live editor je asi nejednodušší způsob používání MATLABU. Odkazované video je pro desktopovou aplikaci, ale ve webovém prostředí funguje stejně.
  • Odkazy na řešení úloh ze cvičení pomocí MATLABu. Vysvětlení syntaxe a příkladů si najděte v nápovědě. Zadání příkadů je na webu jednotlivých předmětů.
  • Open source alternativa k MATLABu je Octave. Octave je možné si nainstallovat na svůj počítač, nebo používat v cloudu v rámci SageCell serveru nebo Octave-online.
matlab.txt · Poslední úprava: 2020/09/23 10:14 (upraveno mimo DokuWiki)