Příroda se směje našim potížím s integrací. (Pierre Simon Laplace, francouzský matematik a fyzik)

Uživatelské nástroje


Sidebar

interaktivni_matematika.md

Interaktivní matematika

  • Po vyzkoušení testů mi prosím prosím vyplňte anketu!
  • Podobné testy (avšak generované online, včetně testu z teorie) jsou v sekci AcroWeb
  • Dole na stránce najdete inteaktivní PDF-kvízy vytvořené pomocí LaTeXového balíčku Exerquiz, který je součástí vynikajícího programového balíčku AcroTeX, jehož autorem je prof. D. P. Story z University of Akron.
  • Spouštějte testy tak, že si je uložite k sobě na disk a otevřete v programu Adobe Reader (dříve Acrobat Reader).
  • Přečtěte si soubor s instrukcemi. Po zapsání odpovědi do políčka máte stisknout Enter a pokud rámeček okolo políčka zčervená, znamená to, že jste odpověděli špatně. Naopak zezelenání znamená správnou odpověď. Tlačítko Ans slouží k prohlédnutí výsledku, když nevím, co by tam mohlo být.
  • Pokud testy spouštíte v okně Internet Exploreru (jde to, ale není doporučeno) nebo podobného programu, vypněte si automatické znovuvyplňování dříve vyplněných formulářů - aby se nenatahovaly výsledky, které jste případně vy nebo někdo jiný zadali dříve. To uděláte tak, že si spustíte Adobe Reader - Edit - Preferences (Nastavení nebo Předvolby) - Forms (Formuláře) a zrušíte zaškrtnutí položky "Keep forms data temporarily available on disk" ("Ponechat data z formulářů dočasně na disku") a zavřete Adobe Reader.
  • Pokud chcete pro své studenty tvořit podobné testy, nainstalujete si pdfLaTeX, AcroTeX a s chutí do toho. Zdrojové texty jsou přibaleny ke každému z testů na první stráce. Pro překlad pdfLaTeXem budete potřebovat soubory kviz.tex nebo kvizcz.tex

Diferenciální počet

Integrální počet

Diferenciální počet více proměnných

Diferenciální rovnice

Integrální počet ve více proměnných

Náhodné otázky s nápovědou a odpověďmi

Matematické hry

interaktivni_matematika.md.txt · Poslední úprava: 2020/03/05 07:36 (upraveno mimo DokuWiki)